A lelkiismeret birtoklása a szervezeti szabályok alkalmazásán keresztül
"A vallás piaci szabály alkalmazása ott valósul meg, amikor egy vallásszervezet azt tudja mondani: "Mi különbözőek vagyunk, mint mások". Így az emberek elméjében a Mi és az Ők csoport megvalósulása alakul ki, ami alapja az ítélkezésnek és szabály alkalmazásnak. A vallás piaci szabály ott is kirajzolódik, hogy a követőiknek a "nálunk megmenekültök" alapgondolatot hirdetik. Érdekes, de a legtöbb esetben minden vallás ezt a gondolatot tolja a legelső helyre a propagandájában, de vannak természetesen tiszteletre méltó vallásos megmozdulások is, akik a krisztusi váltságra mint olyanra természetesen és tisztelettudóan hívják fel a figyelmet, és vannak akik ezt agresszívabban, tolakodóbban teszik meg. A mozgalmak legtöbbje nem állítja azt, hogy Ők az egyedüliek, hiszen egyértelmű volt számukra, hogy a vallási területen sok hozzájuk hasonló vallási szervezkedés is hirdette Jézus isteni igazságát a történelemben. Ezeknél nem lehet felfedezni agresszivitást más vallásokkal szemben. Érdeklődésük arra korlátozódik, hogy tagjaik megfelelőbb állampolgárok legyenek Isten dicsőségére a krisztusi alapelvek alkalmazása által. Hogy tanításaikban milyen pontokon láthatunk nem Bibliai elemeket ez fontos, de önmagukban a tevékenységük célja a Krisztus jó hírének hirdetése. A tanításaik alaptalanságát illetően elgondolkodhatunk azon, hogy vajon hogyan hihetnek tagjaik egyáltalán Istenben? Figyelemre méltó, hogy az emberek egyéni életében sokszor feltűnik a krisztusi "szeresd felebarátodat" szabály alkalmazása függetlenül attól, hogy vallási szervezeteik mit mondanak nekik vasárnap a pokolról, vagy a háromságról. (Galata 5:14) Ez igazán azt mutatja, hogy a vallási szervezetekre egyáltalán nincsen szükség mint intézményekre. Az egyén önmagától is alkalmazhat isteni alapelveket az életében és az egyén az, akinek a felebarátjának a figyelmét a Bibliára kell terelnie. (Cselekedetek 1:8) Éppen ezért látható, hogy a vallásos szervezkedés, mint olyan, egyáltalán nem szolgálja az isteni szándékot. A vallási szervezetek sok esetben az egyén, mint személy birtoklása alapján léteznek. Egyértelműen más a jelentése a szervezetnek és gyülekezetnek. Míg a szervezet egy mechanikus intézmény működési struktúra szabályokkal, addig a gyülekezet egy szeretetteljes találkozó, ahol nem szükségszerűen történik állandó és ugyanakkor sehova nem vezető bibliatanulmányozás.
(...)
Részlet Balogh Csaba Egy keményebb beszéd című írásából
http://www.bibliaexaminer.org.uk/talk.html
(...)
Láthatjuk hogy vannak szerényebb és vadabb, radikálisabb vallási megmozdulások, amelyek agresszívabb és radikálisabb propagandáikkal toboroznak, gyűjtenek tagokat maguknak. Az alaphangsúly a propagandában természetesen az, hogy azok menekülnek meg a Krisztus visszajövetelekor, akik "ahhoz" a szervezethez csatlakoznak. Alapvetően tehát a képlet így valósul meg a "product" eladásánál. Az így felmutatott naiv jóindulat az alapja annak a hierarchikus rendszernek, amiben ma milliók tevékenykednek azt híve, hogy Istennek tesznek szent szolgálatot. Hitük szerint ha 3 összejövetelt látogatnak hetente és elterjesztenek bizonyos folyóiratot, valamint járnak az emberekhez házanként, ez a cselekménysor, alkalmassá teszi őket az Isten ítéletnapján. Ezzel Őket a tanítás a "juhok" bibliai státuszával jellemzi. A vallási szervezet ezen a propagandán keresztül irányítja őket annak érdekében, hogy még több tagot tudjon számlálni.
A cselekménysor által kialakított intézményi dogma tehát beszorul az Isten és ember közé. Azzal, hogy a cselekmény által keltett lelkiismereti állapot az isten előtti helyeselt formát kölcsönzi a tudatnak, a személy pszichológiája megnyugszik és sütkérezik az így mesterségesen teremtett pszichikai állapotban, amit szervezeti nyelven "helyeselt állapotnak hívnak."
Az agy ilyen módon történő birtoklása tehát a tudomány szerint a "mind manipulation" azaz "elme befolyásolása" a személy birtoklására. Az így irányított személy mint "robot", nem saját lelkiismereti elemeket alkalmaz döntések meghozatalakor bibliai ismeret felhasználással, hanem a szervezet íróinak gondolatait hajtja végre. Úgy szolgálják Istent ahogyan azt a szervezet írói szerkesztik meg nekik." Részlet Balogh Csaba Egy keményebb beszéd című írásából
http://www.bibliaexaminer.org.uk/talk.html